Call of Duty: Warzone Rehberi – Yeni Başlayanlar İçin En İyi 10 İpucu

Call of Duty: Warzone indi – yani sizin ve ekibinizin büyük, 150 kişilik savaş royale oyununa paraşütle başlama zamanı geldi.

Call of Duty: Modern Warfare (2019) sloganı oyunculara “Karanlığa Gömüldü” demiş olabilir, ancak gerçekte, Warzone savaş royale oyunu – Modern Warfare’deki bulunduğu karanlıktan çıkarak her adımda öne çıkıyor.

Call of Duty: Warzone Nasıl İndirilir ve Oynanır?

Her iki durumda da, burada ve Warzone, battle royale formülünde denemeye değer birçok taze ince ayar sunuyor. Aslında, oyun tamamen ücretsiz oynanırken – Xbox One’daki bir ödeme duvarı hariç tamamen ücretsiz.

Warzone’u yükledikten sonra, haritaya giren 150 oyuncudan biri olacaksınız ve şüphesiz yeni Call of Duty battle royale oyununa başlamanıza yardımcı olacak bazı rehberler arıyor olacaksınız. Bu amaçla, gerisini geride bırakmanıza yardımcı olacak on ipucu.

Oyunu indirmek için https://www.callofduty.com/warzone  adresini ziyaret ederek sağ üstte bulunan PLAY FREE NOW butonuna tıklayınız. Ardından açılacak olan pencereden ilgili platformu seçerek indirmeye başlayabilirsiniz.

1. Ping

Warzone, Respawn’ın mükemmel Ping sistemini kopyalayarak Apex Legends’ın kitabından bir sayfa çıkarır . Bu, yağma, konumlar ve düşman konumlarını, isteğe bağlı sonar gibi bir düğmeye dokunarak tanımlamanızı sağlar.

Ekibinizdeki stratejileri koordine etmeyi çok daha kolay hale getirir ve sık sık pingleme yapmanız gerekir. Takımınıza anında bir düşman mevcudiyetini anında bildirmek için Ping düğmesine iki kez dokunmayı unutmayın – başka bir ekibin nerede gizlendiğine dair kaba bir fikir vermenin ne kadar kullanışlı olabileceğine şaşıracaksınız.

2.Nakit Ayırın

Warzone’daki ekranınızın sol alt tarafında, takım arkadaşlarınızın durumu ve ne kadar para tuttukları gösterilir.

Bu kullanışlıdır, çünkü elenirseniz, size en yakın Buy Station’dan (yeniden kazanmalardan kazandığınız nakit ile yükseltmeler veya özel özellikler satın alma yeri) bir yeniden dağıtım satın almak için onlara güveneceksiniz. Çok paraları varsa bu çok daha kolay, bu yüzden yağma olarak nakit etrafında onlarla paylaştığınızdan emin olun.

Aslında, herkesin acil durumlar için yeterli olduğundan emin olmak için doğrudan envanterinizden nakit bırakabilirsiniz: yağmurlu bir gün fonu olarak düşünün.

 

3. Pazar Avcılığı

Warzone’da nakit bol olduğu gibi, harcayabileceğiniz çok şey var.

Killstreaks’i toplayabilirsin – daha sonraları daha fazla – Satın Alma İstasyonlarında zırh kaplama ve kendini canlandırma gibi eşyaları da satın alabilirsin. Oyunun belirli noktalarında, bu tür eşyalar aslında indirgenerek paranızın daha da ileri gitmesine yardımcı olur. 

Satın Alma İstasyonlarının düşman faaliyeti için sıcak noktalar olduğunu ve bölgedeki kamp keskin nişancılarını çekebileceğini unutmayın – bu yüzden keskin kaldığınızdan emin olun.

4. Killstreaks Yapın

‘Killstreak’ Warzone’da biraz yanlış bir isim, çünkü düşmanları öldürerek öldürme çizgileri kazanmıyorsunuz. Bununla birlikte, kullanılmayanları düşmüş düşmanlardan yağmalayabiliyorsunuz ve hiçbir şey ironi için zor kazanılmış nakitlerini kurtaran bir küme grevini düşürmek gibi demiyor.

Lansman sırasında öldürme çizgileri, nispeten küçük etki alanları nedeniyle oyunun sonundaki senaryolarda yıkıcı. İHA 100 metrelik bir yarıçapla sınırlandırılırken, küme ve hassasiyet saldırıları, şüphesiz düşmanların sıkı bir son çemberde olmasına bağlıdır.

Son olarak, Shield taret gerçekten sadece mevcut bir alanı güçlendirmek için idealdir. Bol miktarda hasar verirken, sizi kuşatan düşmanlardan koruma olmadan oturma ördeği olarak bırakır.

5. Suit (Kendinizi Koruyun)

Diğer battle royale oyunlarının aksine, zırh kask veya yeleklerden oluşmaz. Bunun yerine, oyuncular standart yeleğe manuel olarak takılabilen plakalar tarar.

Oyuncular üç plakayı donatabilir, sağlığı 100HP’den 250HP’ye çıkarabilir, ancak toplamda beş tabak tutabilirler. Bu, kırık zırhtan kendiniz kurtarabileceğiniz veya bir arkadaşınıza geçirebileceğiniz anlamına gelir.

Bir düşmanın vücuduna ateş ederken, bir ‘çatlama sesi’ kırıldığını göstermeden önce, korundukları zaman bir zırh simgesi görünecektir.

Genel kural genel olarak kafaya nişan almaktır, ancak rakibinizin yere düşmeden önce bir veya iki klip çekebileceğini öneren hit hit işaretleyiciye dikkat edin.

Sağlık ürünlerini mi merak ediyorsunuz? Blackout’tan farklı olarak, hiç yok. Warzone’da, tıpkı kampanya veya çok oyunculu modlarda olduğu gibi, savaşta olmadığınızda sağlık yenilenir.

6. Araçlara Dikkat

Warzone, dolaşmak için birçok seçenek sunuyor, ancak hepsinin büyük bir dezavantajı var – yüksek. Bir ATV, bir kamyon veya özellikle bir helikopter kullanıyorsanız, keskin nişancı ve roketatarlar için birincil hedef olacaksınız.

Bunu göz önünde bulundurarak, merkez üssüne doğru toplanan birden fazla ekibin çapraz ateşine girmesini önlemek için oyun bölgelerinin kenarına park etmeye çalışın.

Bir araç için çaresizseniz, her zaman aynı yerlerde ortaya çıkma eğilimindedirler – bu nedenle birkaç maçtan sonra, nerede bulacağınızı bileceksiniz.

7. Paralı Askerler

Sözleşmeler, battle royale türüne yeni bir ektir ve bir maçta rastgele hedefler sunar.

Haritanızda gösterilirler ve üç çeşit gelirler. Bir düşmanı öncelikli hedef olarak belirleyen Bounty var; Malzemelere açılacak özel kasaları gösteren çöpçü; ve Recon, belirli bir alanı à la Domination’ı korumakla görevlendirir.

Ödüller arasında bonus nakit, Battle Pass’ınıza karşı ek deneyim ve yükseltilmiş ganimet de bulunur.

Ayrıca, oyuncuları rahatlık alanlarından dışarı iterek yeni ve eğlenceli bir oyun yolu sunuyorlar. Unutmayın, bir takım aynı anda sadece bir aktif sözleşme yapabilir, böylece hepiniz hedefe doğru çalışmak istersiniz.

8. Çok Bağlı Olmayın

PUBG ve Apex Legends’ın eğlencesinin çoğu, sahip olduğunuz silahlara ataşman yerleştirirken, Warzone şaşırtıcı bir şekilde Fortnite’ın yoluna gidiyor . Yağmalanmış silahlar, başlangıçta sarsılabilecek herhangi bir ek veya kapsamla birlikte gelmez.

Yine de biraz daha derine inin ve adlandırılmış silahlar bulacaksınız. Bunlar Gunsmith’in Modern Warfare’in ana çok oyunculu modundaki seçeneklerinden alınır ve silahlar için sabit ek kurulumları sunar. Bu nedenle, temel saldırı tüfeğiniz menzilde çok fazla fayda sağlamayabilirken, bulursanız, tüm şarkı söyleyen, dans eden bir varyant için takas edebileceksiniz.

Bunlar, tedarik sandıklarında veya daha önce bahsettiğimiz Sözleşmeler için ödül olarak bulunabilir, ancak Özel Yüklemenizde hangi silah için olursa olsun, ekleri de seçebilirsiniz.

Bu yüklemeler Satın Alma İstasyonlarından satın alınabilir ve bakım paketleri gibi haritaya düşecektir – bu yüzden dua et, sevgili av tüfeğinize ellerini almadan önce kimsenin Dünya’ya çarpmadığını görmeyin.

Tedarik Kasaları, Fortnite’ın Hazine Sandıkları gibi, yakınlardayken bir ses çıkarır, ancak daha az belirgindir. Kulağını yere tut.

9. Ölüm Yenilgi Değildir

Warzone’un battle royale formülünden en büyük sapmalarından biri, ölümden sonra size ikinci bir şans sunmasıdır – eğer kazanabiliyorsanız.

Savaş alanındaki ölüm sizi başka bir mahkumla bire bir gideceğiniz ve kazananların özgürlüklerini kazanacağı bir cezaevi olan Gulag’a sokar (bu durumda yağma ve zırh olmadan ana Battle Royale’a yeniden konuşlandırma anlamına gelir) .

Birden fazla Gulag var ve hepsi çok ürkütücü olsa da, oyuncuların savaşanları rahatsız etmek ve sonucu sallamak için taş atmaya aldıklarını gördük. 

10. Açgözlülük iyidir

Battle Royale şüphesiz Warzone paketinin başlığı olsa da, Plunder adlı başka bir mod var.

Bu tamamen soğuk, sert nakit ile ilgili – ve hızlı bir şekilde yağmalamak ve paralarını çalmak için düşmanları çıkarmak isteyeceksiniz. Sonunda en fazla paraya sahip olan takım kazanan ilan edilir, bu da daha büyük bir para birimini öncelikli olarak bulabileceğiniz sıcak noktalara iniş yapar.

Sözleşmeler de düzenli bir nakit artışı sunuyor, bu nedenle bu modda olanlar için de bakmaya değer.

 

 

 

Call of Duty: Warzone Rehberi – Yeni Başlayanlar İçin En İyi 10 İpucu” için 3 yorum

 • Mart 25, 2020 tarihinde, saat 16:41
  Permalink

  Call of duty hayranı olan birisi olarak oyun oldukça hoşuma gitti. Warzone tamamen ücretsiz olarak indirilebiliyor en büyük avantajı sanırım bu. Bütün aksiyonu iliklerinizde hissediyorsunuz. Ölseniz bile hapishaneden kurtulduğunuz takdirde tekrar doğabiliyorsunuz.

  Yanıtla
 • Mart 27, 2020 tarihinde, saat 15:18
  Permalink

  Call of duty çok sevdiğim oyunlardan biridir fakat pay 2 win mantığı umarım fazla yoktur.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir