Fotoğrafın Arka Planını Kaldırmak İçin En İyi 5 Android Uygulaması – PNG Fotoğraf Oluşturma Uygulaması

Fotoğraf düzenleme özellikleri hakkında konuşurken , çoğu kişi filtre, metin, görüntüyü kırpma ve daha fazlasını eklemenin farkındadır. Yararlı bir özellik, arka plan rengini değiştirmektir. Birçok Android uygulaması arka planı silmenize izin verir , ancak çok azı arka planı düz bir renge değiştirmenize izin verir. Bu yayında, bir fotoğrafın arka planını beyaza dönüştürmenize yardımcı olan bu tür Android uygulamalarını derledik.

Arka planı beyaza dönüştürmek, kolejler, okullar ve diğer resmi amaçlar için kimlik kartlarında kullanılan görüntüler için oldukça yararlıdır. Ürün resimlerinizin arka plan rengini bile değiştirebilirsiniz.

Resminizin arka planını beyaz renkle değiştirecek uygulamalara göz atalım.

 

1. ARKA PLAN SİLGİSİ: ŞEFFAF VE BEYAZ ARKA PLAN

Adından da anlaşılacağı gibi, uygulama üç işlevi sunar – arka planı kaldırma, arka planı saydam yapma ve arka plana beyaz renk ekleme. Arka planı kaldırmak söz konusu olduğunda, hem otomatik hem de manuel kontrol sağlar. Fotoğrafı bile kırpabilirsiniz.

Arka plan rengini beyaz olarak değiştirmek için uygulamayı açın. Fotoğrafı kırpmanız istenecektir . Gerekirse kırpın ve üstteki onay işareti simgesine basın. Ardından, arka planı kaldırmak için Otomatik veya Manuel modlarını kullanın. Yine onay işareti simgesine basın.

Bir şey kaldıysa, kaldırmak için pürüzsüzlük yoğunluğunu kullanın. Onay işareti simgesine basın. Son olarak, beyaz arka plan rengi eklemek için Beyaz üzerine dokunun. Ardından, resmi indirmek için üstteki Kaydet simgesine basın.

Artıları:

 • Otomatik arka plan kaldırma
 • Geri alma mevcut

Eksileri:

 • Reklamlar
 • Arka plan yalnızca siyah ve beyaz renklerle değiştirilebilir

Boyut : 11MB

ARKA PLAN SİLGİSİ İNDİR

 

2. FOTOĞRAF ARKA PLAN DÜZENLEYİCİ ve DEĞİŞTİRCİ

Bu uygulamada iki tür arka plan değişikliği yapabilirsiniz – arka planı bulanıklaştırın ve arka planı kaldırın. Arka plan rengini beyaza dönüştürmek için ikinci özellikten yararlanacağız. Neyse ki, arka planı diğer renklerle de değiştirebilirsiniz.

Bunun için uygulamayı açın ve Arka Plan Silgisi seçeneğine dokunun. Ardından, arka plan rengini beyazla değiştirmek istediğiniz görüntüyü seçin.

 

Arka planı kaldırmak için Otomatik veya manuel modu kullanın. Üstteki bir sonraki simgeye dokunun.

En alttaki Renk sekmesine dokunun. Kaydırıcıları kullanarak beyaz rengi seçin. İlk iki sürgüyü aşırı sola, üçüncü sürgüyü aşırı sağa doğru tutun. Rengi seçmek için kaydırıcıların altındaki onay işareti simgesine dokunun.

Arka plan beyaz renge dönüşecektir. Görüntüyü indirmek için Kaydet’e dokunun.

Artıları:

 • Arka plan diğer renklerle de değiştirilebilir

Eksileri:

 • Reklamlar açılır

Boyut : 7MB

FOTOĞRAF ARKA PLAN DÜZENLEYİCİSİNİ DEĞİŞTİRCİ İNDİR

 

3. OTOMATİK ARKA PLAN DEĞİŞTİRİCİ

Uygulama, arka planınızı değiştirmek için birçok seçenek sunar. Mevcut seçeneklerden bir arka plan seçebilir , galeriden kendi arka planınızı seçebilir veya beyaz gibi düz bir renk ayarlayabilirsiniz.

Cep telefonunuzdaki arka plan rengini değiştirmek için uygulamayı açın ve resmi eklemek için Galeri seçeneğine dokunun. İstendiğinde görüntüyü kırpın.

Arka planı kaldırmak için silgiyi (otomatik veya manuel) kullanın. Devam etmek için İleri’ye basın.

BG Renk seçeneğine dokunun. Renk paletine ulaşmak için renkler arasında ilerleyin. Üzerine dokunun. Kaydırıcıları ayarlayarak beyaz rengi seçin. Ardından, Bitti üzerine dokunun. Görüntüyü beyaz bir arka planla indirmek için Paylaş simgesine dokunun.

Artıları:

 • Arka planı değiştirmenin birden fazla yolu

Eksileri:

 • Reklamlar

Boyut: 7MB

OTOMATİK ARKA PLAN DEĞİŞTİRİCİ İNDİR

4. PHOTOCUT – ARKA PLAN SİLGİSİ VE CUTOUT PHOTO EDİTOR

PhotoCut uygulaması arka plan rengini beyaza dönüştürmek için harika bir araçtır. Arka Plan özelliğini kullanarak arka planı otomatik olarak güzel arka planlarla değiştirmenize izin verir. Hatta edebilir bir kesme oluşturmak ve bu uygulamayı kullanarak filtre uygulama.

Arka planı beyaz renkle değiştirmek için görüntüyü uygulamaya ekleyin. Ardından, alttaki Silgi simgesine dokunun. Parmağınızı kullanarak görüntünün arka planını silin. Otomatik seçeneğin ödenmesi için bunu manuel olarak yapmanız gerekir.

Tamamlandığında, üstteki ok simgesine dokunun. Gerekirse görüntüyü kırpın. BG Rengi seçeneğine dokunun.

Renk paletinden beyaz rengi seçin. Son olarak, üstteki onay işareti simgesine basın.

Görüntüyü indirmek için üstteki Kaydet’i kullanın.

Artıları:

 • Arka plan modu

Eksileri:

 • Serbest modda otomatik arka plan kaldırma yok
 • Reklamlar

Boyut : 17MB

PHOTOCUT – ARKA PLAN SİLGİSİ VE CUTOUT PHOTO EDİTOR

5. KİMLİK FOTOĞRAF ARKAPLAN EDİTÖRÜ

Bu uygulama, pasaport, kolej kimliği veya daha fazlası gibi bir kimliğin arka plan rengini değiştirmeye çalışıyorsanız özellikle yararlıdır. Arka plan rengini değiştirmek için uygulamayı açın ve Fotoğraf seç düğmesine dokunun. Galerinizden fotoğrafı seçin.

Parmağınızı kullanarak rengini beyaza dönüştürmek istediğiniz arka plan alanını çizin. Uygulama gerekli alanı otomatik olarak bu şekilde algıladığı için yavaşça yapın. Mevcut seçenekleri kullanarak geri alabilir veya geri yükleyebilirsiniz. Daha fazla seçenek göstermek için alttaki düğmelere dokunun.

Parmağınızı kullanarak rengini beyaza dönüştürmek istediğiniz arka plan alanını çizin. Uygulama gerekli alanı otomatik olarak bu şekilde algıladığı için yavaşça yapın. Mevcut seçenekleri kullanarak geri alabilir veya geri yükleyebilirsiniz. Daha fazla seçenek göstermek için alttaki düğmelere dokunun.

Ardından, yeni arka plan rengini seçmek için üst taraftaki Renk düğmesine dokunun. Bizim durumumuzda, Beyaz’ı seçin. İleri üzerine dokunun. Arka plan beyaz olarak değiştirilecektir. Görüntüyü indirmek için Kaydet üzerine dokunun.

Artıları:

 • Eylemler için öğreticiler

Eksileri:

 • Reklamlar dikkat dağıtıcı olabilir

Boyut: 14MB

KİMLİK FOTOĞRAF ARKAPLAN EDİTÖRÜ İNDİR

Yukarıda belirtilen Android uygulamalarını beğenmiyorsanız, web’de de arka plan rengini beyaza değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz veya daha fazla detaylı çalışmak için Adobe‘nin  programlarıyla yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir