OnePlus 7 Pro Pil Ömrünü Geliştirmek için 5 İpucu

OnePlus, kısa bir süre içinde oldukça takip edilen bir hayran kitlesi ve büyük bir ün kazandı. En mütevazı OnePlus’tan en son OnePlus 7 Pro’ya kadar her şey oldukça değişti. Kullanımı kesinlikle hızlı olan 90Hz yenileme hızına sahip, devasa bir 6.67 inç QHD Ekranı ile birlikte gelir. Ve belki de, OnePlus’ın Fluid AMOLED ekran olarak adlandırılmasının nedeni budur? 

OnePlus 7 Pro Batarya Ömrü İle İlgili Sorun

O kadar büyük bir ekran boyutu ve bir QHD ekran çözünürlüğü ile, bataryayı zaman kaybetmek için zaten yeterli güce sahibiz. 90Hz yenileme hızı ve cihazınızın bataryasıyla bir araya geldiğinde, ciddi bir darbe alacaktır, buna şüphe yok. OnePlus 7 Pro, 4000 mAh büyüklüğünde bir pille geliyor. Yenileme hızından önce hiç görülmemiş, dev ekran boyutu olmasaydı, harika bir batarya olduğunu söylebilirdik.

Böylece, 6,67 inç ekran + QHD Çözünürlük + 90Hz yenileme hızı, pili kısa sürede düşürmek için ellerinden geleni yapacak. Ve 90Hz yenileme hızında oyun oynamayı planlıyorsanız, bataryaya daha fazla yük yüklüyorsunuz. Buda pilinizin kısa sürede tükecek demektir.

OnePlus 7 Pro Pil Ömrünü Geliştirmek İçin İpuçları

Hasar kontrolü yapmak ve bataryadan tasarruf etmek için aşağıda belirtilen ipuçlarını takip edebilirsiniz.

1. Ekran Çözünürlüğünü Azaltın ve Hızı Yenileyin

Henüz farketmediyseniz, OnePlus 7 Pro, bir QHD Ekran paneline sahip ilk OnePlus cihazıdır. Doğru. OnePlus’ın, uzun süre önce QHD’ye geçmeleri halinde bile, uzun süre FHD Ekranlarına takılmasının bir nedeni var. Tabiki de kullanıcının cebini yakmaması içindi. Diğer bir sebep de batarya ömrü. Kompakt ve ince cihazlar gibi kullanıcılar bu nedenle üreticilerin bu baskıyı karşılaması ve cihazlarını her yıl inceltmesi gerekiyor. Bu çabada bazı fedakarlıklar yapma eğilimindedirler. En büyüklerinden biri pil kapasitesidir. Bu nedenle, bir FHD Panel ile QHD Panel kadar aküye de ihtiyaç duymalısınız.

Neyse ki, OnePlus 7 Pro’da bile ekran çözünürlüğünü ve yenileme oranını kişiselleştirmek için ayarlarınız var. Ayarlar> Ekran ayarları ve her ikisi için değeri de azaltabilirsiniz ; Ekran Çözünürlüğü ve Yenileme Hızı.

2. Bataryanızı Boşaltan Uygulamaları İzole Edin

  • “Ayarlar” kısmından uygulamalar’ı seçin.
  • Pil ayarları üzerine dokunun.
  • Burada cihazınızın bataryasını kullanan tüm uygulamalar azalan sırayla görüntülenecektir: en çok kullanılan uygulamalar ilk başta listelenir.
  • Pilinizi çok tüketenleri ilk başlarda göreceksiniz. Bu tür uygulamaları izole edin ve gerekmediğinde bunları kaldırın / durdurun.

3. Gereksiz Yazılım/Donanım Özelliklerini Kapatın

Bu, kullanıcılarımızdan herhangi biri için önerilen eylem öğelerinden biridir. Birçok kullanıcı Wifi gibi özellikleri kullanmadıklarında veya kullanamadıklarında bile kapatmayı unutur. Evinizin WiFi’sini kullanarak evinizde olacaksınız ve dışarı çıktığınızda, onu kapatmayabilirsiniz. WiFi, NFC, veri bağlantısı, Bluetooth, Konum ve kullanılmadığı zamanlarda benzeri şeyler gibi istenmeyen özellikleri daima kapatın. Yalnızca pilinizden tasarruf etmenizi sağlamakla kalmaz, işlemcinizin iş yüklerini de azaltabilirsiniz. Hiç kimse bu özelliklere 7/24 ihtiyaç duymaz ve gerekmediğinde bunları kapatmak akıllıca olacaktır.

4. Canlı Duvar Kağıtları Ve Gereksiz Widget’lar İçin Hayır Deyin

Hiç şüphe yok ki canlı duvar kağıtları cihazımızın ana ekranında bakmak ve kullanmak için bir zevktir, ancak aynı zamanda normal resim duvar kağıdından daha fazla işlem gücü gerektirir ve sırayla pil ömrünü etkiler. Statik duvar kağıtları çok pil dostu. Hiç duvar kağıdı umursamıyorsanız, tamamen siyah bir duvar kağıdı kullanın. AMOLED ekranlar koyu duvar kağıtlarını daha iyi görüntüler.

Widget’lar Android’in bir başka harika özelliği. Çok fazla işlev görürler, ancak aynı zamanda cihazınızın pil ömrünü de etkileyebilir. Size her zaman güncellenmiş bilgi sağlamak için widget’ların sürekli yenilenmesi gerekir. Bu nedenle, yalnızca kesinlikle ihtiyaç duyulursa bunları kullanın.

5. Karanlık Bir Tema Kullanın

OnePlus 7 Pro bir AMOLED ekran panelini destekler ve bu nedenle, ekranlar siyah renkli bir bölgeye sahip olmaları için pikselleri kapattığından, cihazınız için karanlık bir duvar kağıdı ve genel bir karanlık tema ayarlamanız şiddetle önerilir. Pikseller kapalı olduğundan, pil gücü harcamazlar. Bu nedenle, telefonunuzdaki farklı uygulamaların karanlık modlarını bir OLED ekranla kullanmayı deneyin. Pilinizin kapasitesinden bir miktar tasarruf etmek için ekran zaman aşımını en aza indirmeniz bile tavsiye edilir. Zaman aşımını ayarlarınızdaki en kısa süreye ayarlayın, böylece ekran kullanımda değilken olarak uyku moduna girer.


OnePlus 7 Pro mutlak bir güç merkezidir. Her ikisi de batarya dostu olmayan güçlü bir işlemci ve GPU ile birlikte geliyor. OnePlus 7 Pro kadar güçlü bir cihaz almaya karar verdiğiniz an, orta seviye bir cihazın pil ömrünü alamayacağınızı bilmeniz gerekir. Bu cihazlar size en iyi deneyimi ve performansı vermek için tasarlanmıştır ve bu da pil ömrüne mal olur. Yukarıda ortaya koyduğumuz adımlar, kesinlikle OnePlus 7 Pro’daki pil ömrünü uzatmanıza yardımcı olacaktır. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir