Uygulamamız Yayında! – Sorularla Yarış – Uygulama Kurma Maliyeti ve Uygulama Gelirleri – Admod Gelirleri

Herkese merhabalar;

Bizi yakından takip eden, destekleyen herkese teşekkürler. Bugün sizlerde şeffaf olacağım.

Ben Faruk Yıldız. Sitenin tek kurucusu ve yöneticisiyim. Websitemi bir firma sitesi sanıp mesaj atanlar oluyor. Bu websitesi ücretli dosyaları denemeniz amaçlı sizlerlere satın almadan önce sunan bir amaçla hizmet veriyor. İstek Script dosyaları, uygulamalar mesajları alıyorum. Elbette sizlerin mesajlarına yakından takip ediyor ve isteklerinizi yerine getirmeyi istiyorum. Lakin web sitemizin her köşesinde yazdığı gibi ortaya geçici bir proje koymak istemiyorsanız önizleme sayfası olarak verilen bağlantıdan satın almanızı tercih ediyorum.

Bugün bu yazıyı yazmamım asıl nedeni; bu web site geliri ile satın alıp, düzenleyip, Google Play’e yüklediğim bilmece oyunudur. Bu uygulamadan geliri her ne kadar yasak olsada kullanıcılarımla paylaşmak istiyorum. Sizde böyle projelere atılıp küçük büyük demeden internet üzerinden gelir elde edebilirsiniz.

Uygulama Kurmak İçin Giderlerim şöyle oldu (Rakamlar 5 aşağı 5 yukarı yaklaşık rakamlardır);

  • Sunucu + domain masrafı = 100 TL
  • Uygulama Ücreti = 180TL
  • Google Play Yayınlama Ücreti = 140Tl

Ortalama 420 gibi bir giderim oldu. Bunun haricinde 3 – 3.5 hafta gibi düzenlemeleri, ayarlamaları ve özelleştirmeleri yapıldı. Uygulama henüz bu yazıyı yazdığım tarihte (2.12.2019) tarihinde yayınlandı. Harçadığım masrafları karşılayacak mı? Ne kadar kâr veya zarar yapacağım hepsini sizlerle şeffaf bir şekile paylaşacağım.

Henüz bir gelir olmadığı için şuanlık bir gelir tablosu veremiceğim.

Sorularla Yarış

Uygulamanın amacı giriş yaptığınızda sizleri farklı alanlarda farklı kategorilerle başlıklar karşılayacaktır. Paranız yettiği kadar kategori ve bu kategorilerde bulunan alt kategorileri açabileceksiniz.  Uygulama bir web sitesi üzerinden kontrol ediliyor. Basit bir şekilde kategori ve sorular eklenebiliyor. Bu sayede uygulama güncel kalıyor.

Peki ya Gelir Nasıl Sağlanıyor?

Gelir uygulamada soru çözmeye başladıkça karşınıza çıkan reklamlardan sağlanıyor. Uygulamda 2 çeşit reklam çeşidi kullanılmıştır.

1 ya da 2. sorada karşınıza çıkacak Admod Ödüllü Reklam ‘dır. Bu reklam çeşidi bazen 15sn. bazen 30sn. bir video reklamdır. Saniyesi reklamlara göre değişkenlik gösteriyor.

2. reklam çeşidi ise Admod Banner Reklamı‘dır. Her soruda üst kısımda bulunan banner reklamıdır.

Uygulamamdan Görüntüler

Sizlerde uygulaya ve bana katkı sağlamak istiyorsanız Buraya tıklayarak indirebilir ve yorum yapabilirsiniz.

 

Uygulama gelirleri için her ayın 1’inde yazı güncellenip gelirlerin fotoğrafları eklenecektir.

Uygulama Linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sorularlayaris.fy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir