Vpn Nedir? Nasıl Çalışır? Nasıl Kurulur? – Ücretsiz Vpn Kurulum Rehberi

Ülkemizde bir çok sitenin erişimi engellendiğinden dolayı ve bu sitelere girmek istemek için basit bir araştırma yaptığınızda ilk karşınıza çıkacak kelimelerden biride VPN olacaktır. Bu kadar yasaklı site varken kullanımın artması da kaçınılmaz oluyor.

VPN, Türkçe karşılığı Sanal Özel Ağ diye çevrilebilir. İngilizce açılımı Virtual private Nerwork‘tur. Olmadığınız bir ülkede bir yerdeki Fiziksel Ağa sizi olduğunuz yerden bağlıyor.

Vpn Nasıl Çalışır?

Vpn, bir çok farklı yolları kullansa da aslında cihazınızın fiziksel olarak bulunduğu yerden karşıda ki ağa şifreli bir bağlantı sağlar. Bu sayede başka ülkeden bağlanıyor gibi gözükebilirsiniz. Ülkenizde engellenen web sitelere veya ülkenize engellenen içeriklere engelinizi kaldırmış olabilirsiniz.

Nasıl İndirilir ve Nasıl Kurulur?

Bu makalemizde  VPN uygulaması önereceğim. Ücretsiz kullanımları sizin işlerinizi faylasıyla karşılayacaktır.

 SuperVPN Free VPN Client

Vpn Nedir? Nasıl Çalışır? Nasıl Kurulur? - Vpn Kurulum RehberiVpn Nedir? Nasıl Çalışır? Nasıl Kurulur? - Vpn Kurulum Rehberi

Yukarıda verilen bağlantıdan Vpn’yi indiriniz.

 

Vpn‘yi açtığınızda karşınıza Contine yazan  bir ekran gelecektır. Contine butonuna tıklayınız.

Ardından Çember için Bağlan (Connect) yazısını göreceksiniz. Bağlan yazısına tıklayınız.

Vpn Nedir- Nasıl Çalışır- Nasıl Kurulur- - Ücretsiz Vpn Kurulum Rehberi

 

Bu adımdan sonra Hazırlanıyor (Prepering) yazısını göreceksiniz. Bu adımda bir kaç reklam çıkabilir. Reklamları kapatın ve Bağlanmayı bekleyin.

 

Bağlandığınızda telefonun bildirim ekranında anahtar simgeri gelebilir. Bu Vpn Açık  anlamına gelir. (Bazı cihazlarda çıkmayabilir.)

Ekrana Bağlantıyı Kes (Disconnet) yazısı geldiğinde Vpn Ağına bağlanmış oluyorsunuz.  Ücretsiz 4 saat boyunca VPN kullanabilirsiniz.  Disconnet yazısının altında kaç saatiniz kaldığını geri sayan bir sayaç bulunuyor.

Vpn Nedir- Nasıl Çalışır- Nasıl Kurulur- - Ücretsiz Vpn Kurulum Rehberi

 

Bu makalede Vpn Kurmayı ve Kullanmayı öğrenmiş olduk. Böylelikle ülkenizde engellenen web sitelerine kolaylıkla girip çıkabilirisiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir