WhatsApp Gelecek Yıl Reklam Alıyor!

Facebook dünyanın en büyük mesajlaşma servisi olan WhatsApp’a sahip olduğunda, bu bir gün ya da bir gün gerçekleşecekti. Şimdi son raporlara göre, Facebook önümüzdeki yıl WhatsApp reklamlarını başlatacak. Bu para kazanma amacıyla yapılacaktır. Sosyal medya devi, 2020’den itibaren WhatsApp’ta reklam yayınlamaya başlayacağını açıkladı.

Farklı kaynaklardan gelen önceki bilgilerle, yıllık Facebook Pazarlama Zirvesi sırasında reklamlar, WhatsApp’ın durum özelliğine uygulanacaktır. Normal yayınlar gibi, reklamlar tüm ekranı kaplar, ancak kişinin adını göstermek yerine WhatsApp şirketin adını gösterir. Bununla birlikte, bir kaydırma-up bağlantısı da alacaksınız.

Güvenilir bir kaynağa göre, Matt Navarra, bu bilgiyi twitter tanıtıcısı @MattNavarra;

 

Bu, WhatsApp Business uygulamasının verimliliğini artırmak için yapılacaktır. Ayrıca, daha fazla geliştirmek için, yeni reklamlar doğrudan Facebook ve Instagram’daki hesaplara bağlanır. Ayrıca, WhatsApp Business, kısa bir metin parçası ile PDF içeren daha zengin metin formatı da elde edecek.

TechCrunch’tan bir Google Sözcüsü’ne göre;

WhatsApp şu anda Durum’da reklam yayınlamamasına rağmen, 2019’dan başlayarak bu bizim için gelecekteki bir hedefi temsil ediyor. Duruma herhangi bir Reklam vermeden önce yavaş ve dikkatli hareket edeceğiz ve daha fazla ayrıntı sunacağız.

Ayrıca, Tech Crunch’ın sohbet uygulamasının, uygulamanın Durum sekmesinde reklam yayınlamayı planladığını da doğruladı. Hatırlamak için, ‘Durum’ WhatsApp pencerenizde gördüğünüz ikinci sekmedir ve ‘Sohbetler’ ile ‘Aramalar’ sekmeleri arasındadır. Snapchat Stories’e benzer şekilde, Durum içinde gönderilen özellikler, fotoğraflar veya videolar 24 saat sonra kaybolur.

WhatsApp statüsü 450 milyondan fazla kullanıcıya sahip ve şirketin büyük karlar elde etmesini sağlayacak olan şirket için büyük bir hamle. Bekleyelim ve bu konudaki gelişmeleri izleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir